Anna Pacholak

Psychodietetyk, Gimnastyka Senioralna

Jestem psychodietetykiem, trenerem zdrowia i instruktorem gimnastyki senioralnej. W ramach terapii i konsultacji wykorzystuję wiedzę z każdej z tych specjalizacji. Stawiam na długoterminowe efekty, które na stałe poprawiają samopoczucie i zdrowie, bez garści leków, wycieńczających treningów i uczucia głodu. Za to z nowym sposobem życia, który trafia w sedno zdrowotnych problemów, eliminując je i przywracając radość z życia.

Współpracuję z AZS AWF Poznań konsultując młodych zawodników z problemami żywieniowymi i prowadząc warsztaty na obozach sportowych.

Prowadzę terapie i konsultacje w kierunku wycofywania chorób metabolicznych takich jak: otyłość, cukrzyca typu 2, insulinooporność, PCOS, nadciśnienie tętnicze. Cykl spotkań dostarczy pacjentowi wszelkich niezbędnych narzędzi do zmiany relacji z jedzeniem oraz aktywnością fizyczną. Poruszamy się po obszarach żywienia, emocji i trybu życia. Analizujemy nawyki żywieniowe, wprowadzając nowe — takie, które są “skrojone” pod konkretnego pacjenta. Szukamy przyczyn i rozwiązań, bez ekspresowej metamorfozy, ale z trwałą poprawą samopoczucia.

Dodatkowa wiedza z zakresu gimnastyki senioralnej i biurowej pozwala dostosować odpowiedni zestaw ćwiczeń i sugestii aktywności fizycznej dla każdego rodzaju schorzenia i dysfunkcji.

Moje doświadczenie zawodowe obejmuje:

– Konsultacje z rodzicami dzieci otyłych i z nadwagą

– Doradztwo w zakresie żywienia sportowców na poziomie młodzieżowym – coraz częstsze problemy z nadciśnieniem tętniczym u młodych aktywnych.

– Terapia psychodietetyczna osób z chorobami metabolicznymi wymienionymi powyżej metodą stylu niskowęglowodanowego.

– Warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia i żywienia dla firm, szkół i klubów sportowych

– Pomoc osobom zmagającymi się z silnym uzależnieniem od słodyczy, węglowodanów

– Prowadzenie w Firmach zajęć z gimnastyki biurowej

– Gimnastyka senioralna w domu pacjenta – pomoc w usprawnieniu koordynacji psycho-ruchowej.  

Dbając o ciągły rozwój i wiedzę aktualną z najnowszymi badaniami naukowymi, regularnie biorę udział w konferencjach dietetycznych, webinarach, kursach dokształcających. Moje certyfikaty i dyplomy dostępne są na stronie internetowej www.annapacholak.pl

Mentoring w prowadzeniu pacjentów uzyskuję od Łukasza i Mateusza Rodzeniów – lekarzy z wieloletnim doświadczeniem skutecznego i spektakularnego wycofywania chorób metabolicznych. Śledzę na bieżąco badania naukowe publikowane przez National Library of Medicine na stronach PubMed.gov