Dr Magdalena
Kolańska-Stronka

Jestem dr nauk społecznych w dziedzinie psychologii, psychoterapeutą integracyjnym, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W swej pracy łączę podejście systemowe,  narracyjne i ericksonowskie. Ponadto jako adiunkt w Instytucie Psychologii UZ uczę studentów psychologii i prowadzę badania naukowe. Jestem autorką licznych publikacji naukowych w temacie młodzieży i dorosłych.

Od ponad 10 lat w różnorodny sposób towarzyszę ludziom w ich rozwoju, zmianie i pokonywaniu trudności.  Pracuję terapeutycznie głównie z młodzieżą,  dorosłymi, parami i rodzinami.

Posiadam doświadczenie zawodowe w zakresie:

  •       doradztwa i psychoterapii młodzieży i osób dorosłych, par i rodzin 
  •       prowadzenia konsultacji i szkoleń dla osób zawodowo zajmujących się pomaganiem
  •       kształcenia w zakresie psychologii
  •       prowadzenia kursów i warsztatów m. in. w zakresie asertywności, budowania poczucia własnej wartości 
  •     pomocy osobom z trudnymi doświadczeniami osobistymi, również traumatycznymi
  •     pomocy osobom, które zmagają się z intensywnymi emocjami (lękiem, złością, smutkiem)
  •     pomocy osobom, które przygotowują się lub są w trakcie ważnej dla siebie lub trudnej zmiany
  •     pomocy osobom, które mają trudności w relacjach

 

Dbając o zachowanie standardów profesjonalnego działania doskonalę się zawodowo, biorąc udział w kursach, warsztatach, szkoleniach, konferencjach. Obecnie całościowym Kursie Psychoterapii (akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne) prowadzonym przez Wielkopolski Instytut Psychoterapii w Poznaniu. Ukończyłam Kurs Podstawowy Terapii Systemowej przy Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. Ponadto ukończyłam szkolenie w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej i Polskim Towarzystwie Terapii EMDR (terapia traumy).

Podlegam superwizji w Polskim Towarzystwie Psychologicznym i Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym. Ponadto odbyłam terapię własną.